Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Bydlení | Cestování | Horoskopy | Hry, video, PC | Informace webu | Zajímavosti

Poslední skupinou jsou plevelné rybky

Poslední skupinou jsou tzv. plevelné rybky, které dorůstají jen malých velikostí, obvykle kolem 10-15 cm. Řadíme sem rybky jako je hrouzek, ježdík, sekavec, pískoř a ouklej. V kuchyni se s nimi nepočítá, i když se v minulosti běžně v kuchyni upravovaly. Tak např. známé pražské grundle byly mřenky a hrouzci.
Více...

Bílé ryby

Jako bílé ryby se obecně označují všechny, které mají souvislou vrstvu větších šupin a které nemají tak chutné maso jako ryby dosud popsané. Většinou mají větší množství menších kůstek. Toto je ovšem dělení z kuchyňského hlediska, ne podle rybářské systematiky. Některé z těchto méně oblíbených ryb mohou dorůstat i značnějších velikostí, jako třeba jelec tloušť nebo jesen, parma, ostroretka či bolen.
Více...

Kapr obecný je ryba

Kapr obecný je ryba, kterou není třeba podrobně popisovat. Maso je chutné, množství kůstek není příliš velké. Podle množství šupin známe kapra šupináče, lysce s malým počtem velkých šupin na boku a kapra hladkého bez šupin. Kapr z rybníka je ve hřbetě vyšší než kapr z řeky. Je také tučnější, a jak již bylo zmíněno, musí se nechat určitou dobu před prodejem v proudící vodě „vysádkovat“, aby ztratil bahnitou příchuť.
Více...

Jak chutnají různé ryby?

Jak chutnají různé ryby? Mník jednovousý je jediným sladkovodním zástupcem treskovitých ryb. Prozrazuje to jeden vous uprostřed brady. Maso má bílé, až žlutavé, jemné, bez kůstek, netučné. Má velká, tučná játra, která se považují za lahůdku. Připravuje se všemi způsoby.
Více...

Sumec veliký má dobré, tučné maso

Sumec veliký má dobré, tučné maso bez kůstek. U starších kusů nad 10 kg váhy je už tuku poměrně mnoho, proto před kuchyňskou úpravou stahujeme kůži. Sumec se hodí k přípravě polévek, k pečení ve vlastním tuku a k přípravě namodro. Sumeček americký, který byl do našich vod zaveden ve snaze obohatit je o nový, dobře rostoucí druh, zklamal.
Více...

Candát obecný

Candát obecný má drsné drobné šupiny a dvě hřbetní ploutve, z nichž přední má ostré paprsky, o které se můžeme poranit. Píchnout se můžeme také o trn na skřeli. Maso je libové, chutné, bez svalových kůstek. Tzv. fogoš je candát z Blatenského jezera. Okoun říční připomíná candáta, je ale v těle vyšší a dorůstá jen menších velikostí. Poranit se o něj můžeme jako o candáta.
Více...

Lososovité ryby

Lososovité ryby poznáme podle takzvané tukové ploutvičky, malé ploutvičky na hřbetě, přibližně uprostřed mezi hřbetní a ocasní ploutví. Z lososovitých ryb je nejznámější pstruh obecný potoční, i když se na trhu dnes objevuje prakticky jen pstruh americký duhový (duhák). Oba mají velmi jemné, chutné libové maso. Barva masa kolísá podle toho, čím se pstruh živil, může být bílá, nažloutlá, až růžová.
Více...

Sladkovodní ryby

Sladkovodní ryby. I kdybychom měli k dispozici jenom kapra, nemusel by se nám přejíst. Než bychom vyčerpali všechny možnosti úpravy jeho masa, dávno bychom zapomněli, jak chutnalo to první jídlo a mohli bychom začít zase od začátku. Ale i když má kapr chutné maso a je nejsnáze dosažitelný, není důvod, proč bychom měli zůstávat jenom u něj. V našich vodách se vyskytují nejrůznější druhy ryb. Mnohé z nich jsou pěstovány v rybochovných zařízeních, ty a další loví sportovní rybáři. A tak je z čeho vybírat. Abychom si vždy dobře pochutnali, musíme o jednotlivých druzích nebo skupinách ryb něco vědět. Pak dokážeme vybrat vhodný recept vždy.
Více...

Nafukovací – mobilní vířivka Birkin J-152

Nafukovací – mobilní vířivka Birkin J-152 obsahuje 8 chromových trysek se směrovým nastavením, které jsou poháněny čerpadlem 650W. Ohřev vody zajišťuje titanová topná spirála 1500W integrovaná v těle mobilní vířivky. Unikátní a luxusní textura vířivky imitující pštrosí vzor s perleťově bílou skořepinou evokuje uvolněný lázeňský styl. Vířivka BIRKIN J–152 s hydroterapií pro 6 osob.
Více...

Sea to Summit Mosquito Net Single Permethrin

Sea to Summit Mosquito Net Single Permethrin. Moskytiéra pro jednu osobu vhodná pro všechny outdooráře, kteří míří do jižních krajů. Moskytiéra je napuštěná roztokem permethrinu pro zvýšení účinnosti. Zvýšený účinek je zachován i po několika pracích cyklech. Moskytiéra napuštěná rozotkem permethrinu – otravný parazitický hmyz je usmrcován ještě dříve, než dojde k přímému kontaktu s ochrannou síti.
Více...
|< < 1 2 3 > >|