Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Bydlení | Cestování | Horoskopy | Hry, video, PC | Informace webu | Zajímavosti

Zábavní park Dubailand

Zábavní park Dubailand. Dubailand je další z ambiciózních projektů, které jsou v současné době v Dubaji budovány. Jedná se o gigantický zábavní park s ohromujícím množstvím atrakcí, mezi kterými nechybí horské dráhy, sportovní stadiony či tématický park na motivy Jurského parku. Atrakcí v Dubailandu bude mnohem víc. Některé z nich již jsou otevřené, další se teprve budují.
Více...

Dubajské trhy, souk, souq

Dubajské trhy (říká se jim souk anebo tak souq) jsou další z řady atrakcí, bez jejichž návštěvy raději ani neodlétejte domů. Trhy leží převážně ve staré čtvrti Bur Dubai a pořídíte zde luxusní látky, padělaná trička, vodní dýmky, suvenýry s Burj Khalifou a Burj al Arabem Made in China, ale i čerstvé koření (viděli jste někdy půlmetrový list skořice)?
Více...

Mešita Jumeirah

Mešita Jumeirah. Jumeirah je nejznámější a nejfotografovanější mešitou v Dubaji. Zároveň je jednou z mála mešit, do které smějí vstoupit nemuslimové. Jumeirah Mosque je přístupná šest dní v týdnu od soboty do čtvrtka. V pátek je zavřeno. Prohlídky začínají vždy v 10:00, doporučuje se dorazit alespoň s 15minutovým předstihem před hlavní vchod mešity.
Více...

Zábavní park Ferrari World

Zábavní park Ferrari World v Abú Dhábí. Ferrari World v Abú Dhábí je s rozlohou 200 000 metrů čtverečních největším krytým zábavním parkem na světě. Ferrari World byl otevřen teprve v listopadu 2010, leží něm i v té době nejrychlejší horská dráha světa – Formula Rossa.
Více...

Lyžařské středisko Ski Dubai

Lyžařské středisko Ski Dubai. V Dubaji je možné všechno, a tak se v útrobách obchodního centra Mall of the Emirates nachází 400 metrů dlouhá sjezdovka se sedačkovou lanovkou a převýšením 60 metrů. Lyžařské středisko bylo otevřeno spolu s obchodním centrem v listopadu 2005 a od té doby se stalo jedním ze symbolů Dubaje.
Více...

Dubai Marina

Dubai Marina je moderní přístaviště při pobřeží Perského zálivu. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2003 ve čtvrti dnes známé jako New Dubai a staví se zde v podstatě dodnes. Trčí se zde jeden z největších lesů z mrakodrapů na světě, výška většiny budov přesahuje 250 metrů. Mrakodrap Pentominium má výšku 516 metrů, 23 Marina, Princess Tower, Damac Heights a některé další stavby v této čtvrti Dubaje převyšují 400 metrů. Svůj domov má v oblasti Dubai Marina najít přes 120 000 lidí.
Více...

Dubai Fountain

Dubai Fountain je obrovská fontána nacházející se hned před nejvyšší budovou světa Burdž Chalífou. Její stavba vyšla v přepočtu na více než 4 miliardy korun českých, přičemž se může chlubit několika dalšími nej. Osvětluje ji na 6 600 světel a 25 barevných projektorů, vodu stříká do výšky až 150 metrů, což je zhruba stejně, jako měří taková běžná 50patrová budova.
Více...

Burj Khalifa

Burj Khalifa, počeštěně Burdž Chalífa anebo taky Burdž Kalífa je nejvyšší budova světa. V Dubaji musí být vše nej, a tak se věž původně známá pod jménem Burj Dubai tyčí do výšky až 828 metrů. Budova, která svým vzhledem připomíná několik na sebe naskládaných plechovek od piva, byla slavnostně otevřena 4. ledna 2010.
Více...

Jak se dopravit do Abú Dhábí ?

Od Dubaje ho dělí zhruba hodinka jízdy autem po kvalitní silnici, žádné tankodromy jako u nás. Můžete si tedy vypůjčit auto v některé z půjčoven, popřípadě si najmout taxikáře. Při cestě z Dubaje do Abú Dhábí za něj dáte asi 250 dirhámů, při cestě opačným směrem pak 200 dirhámů.
Více...

Taxi Dubai

Taxíky jsou asi tím nejlepším způsobem, jak cestovat po Dubaji a jejím blízkém okolí. A zejména v případě dvou nebo tří cestujících, kteří se mohou o náklady podělit. Všechny vozy jsou nové, většinou se jedná o Toyoty Camrys, jež mají shodně barvu slonovinové kosti.
Více...
1