Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Bydlení | Cestování | Horoskopy | Hry, video, PC | Informace webu | Zajímavosti

Barva šedá, černá a námořnická modrá

Hnědá barva stejně tak jako šedá, černá a námořnická modrá, působí hnědá konzervativně, ale je více nenucená a přátelská. Hnědá barva je působivá v kombinaci s modrozelenou, se světle fialovou a s lehce růžovou působí kultivovaně.
Více...

Zelená barva symbolizuje přírodu

Zelená barva symbolizuje přírodu, růst, obnovu a hodnoty. Je vyrovnaná a harmonická. Jasně zelené odstíny navozují pocit aktivity, sebevědomí, vzrušení a změny. Tmavé odstíny zelené přinášejí klid a pohodu. Zelená barva se hodí téměř do každého prostoru a lze kombinovat v podstatě s každou barvou.
Více...

Modrá je barvou naděje, víry, harmonie

Modrá barva je nejoblíbenější barvou na světě a také proto ji nacházíme v široké škále odstínů a nádechů. Čím se modrá barva stává hlubší, tím stoupá její síla. Tmavé a hluboké odstíny modré (např. námořnická modrá) jsou spojovány se zralostí a autoritou, vyjadřují sílu a spolehlivost.
Více...

Fialová barva symbolizuje vznešenost

Fialová barva vždy symbolizovala vznešenost a odvahu. Nepatří mezi základní barvy, přemosťuje mezeru mezi červenou a modrou, a proto se těžko doplňuje. Jemné odstíny jako šeříková či levandulová se dobře hodí do romantických koupelen nebo obývacích pokojů. Naproti tomu tmavší odstíny se budou vyjímat v dobově zařízené jídelně, kde je vhodné ji zkombinovat s krémovou či velmi světle žlutou.
Více...

Červená barva je silná

Červená barva je silná a energická barva. Symbolizuje tep života, spojujeme si ji s barvou krve a s ohněm. Jasné odstíny červené jsou teplé, vášnivé a mocné. Hodí se do koupelen a kuchyní, stejně jako do předsíně. Povzbuzuje stejně jako oranžová chuť k jídlu. Vyvarujte se však ladění do příliš sytě červených barev.
Více...

Oranžová barva je příjemná

Oranžová barva je velmi příjemná, veselá, povzbuzující a přátelská. Je reprezentována škálou jemných tlumených tónů od meruňkové, přes syté tóny, až po tlumené zemité odstíny. Oranžová je srdečná, energická, aktivní, sportovní a mladistvá. Do ložnice využijte spíše jemnější tóny oranžové, např. odstín broskvové a meruňkové barvy.
Více...

Žlutá barva podporuje soustředění

Žlutá barva je tradičně spojována se sluncem. Je veselá, spontánní a přátelská. Je nejnápadnější a nejvíce oči přitahující barva. Kombinace světle žluté a šedé působí schopně a inteligentně. Hodí se do místností, které chceme zesvětlit a oživit. Žlutá je vhodná do koupelny, kuchyně, předsíně nebo chodby.
Více...

Jak vybrat sedačku?

Jak vybrat sedačku? Správná sedací souprava by Vám tedy měla doslova a do písmene sednout. Důležitý je hned první dojem, který získáte již při prvním ozkoušení sedací soupravy. Mezi základní funkce náročnějších sedacích souprav patří možnost rozložení, variabilita jednotlivých dílů, jejich polohovatelnost a také velikost případného úložného prostoru a jeho snadná dostupnost.
Více...

Péče o matraci

Péče o matraci. Matrace by měla mít snímatelný a prací potah, který zadrží většinu potu a prachu. Pro matraci je velice důležité kvalitní odvětrávání, protože pokud se matrace neodvětrává, začne zevnitř plesnivět. Pokud snímatelný prací potah chybí, dá se nahradit matracovým chráničem, který je možné prát.
Více...

Výběr matrace

Výběr matrace. Pokud se do matrace při ulehnutí zaboří rameno a bok tak hluboko, aby byla páteř ve vodorovné poloze, máte správně tvrdou matraci. Příliš měkká matrace: Páteř se ohýbá do oblouku stejně jako ve vysutém lůžku. Prostory mezi obratli jsou jednostranně tlačeny a nemohou přijímat žádné tekutiny nutné pro jejich regeneraci po celodenním zatížení.
Více...
|< < 1 2 3 4 > >|