Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
Bydlení | Cestování | Horoskopy | Hry, video, PC | Informace webu | Zajímavosti

Jak na grilování ?

Jak na grilování. O alobalu (hliníkové fólii) byla již řeč. Doporučuje se vyložit topný koš nebo ohniště. Mimo to ho lze použít ve vhodně složeném tvaru i jako misky k zachycování odkapávajícího tuku. Misku položíme pod otočný rožeň nebo naplocho pod grilovací kovový rošt.
Více...

Vybíráme rodinný stan Coleman Darwin 4 Plus

Rodinný stan Coleman Darwin 4 Plus - rozměrný stan vhodný pro rodiny s předsíňkou. Hodí se díky váze hlavně pro použití v kempech. Je určený pro 4 osoby. Má tři laminátové tyčky. Součástí je zdvižená podlážka předsíňky, která jde v případě potřeby odepnout. Průhledná okna lze zatemnit.
Více...

Jak uchovat sýr čerstvý?

Jak skladovat sýr ? Uchování sýrů. Čerstvé sýry typu žervé zpracujeme co nejdříve. Pro delší skladování je vyndáme z obalu, vložíme do misky a zakryjeme plátýnkem navlhčeným ve směsi vody a octa nebo bílého vína a šup s ním do ledničky! Zrající sýry jako romadúr ponecháme k dozrání v pokojové teplotě pod sklem nebo v uzavřené nádobě. Vyzrálé uchováváme v chladu pod poklopem nebo v pytlíčku, aby neprovoněly celou lednicí.
Více...

Jak pražit kávu?

Jak pražit kávu? Pražení kávy je velkým uměním a jednou z nejdůležitějších operací v procesu zpracování. Velmi pomalým procesem se zelená, nepoživatelná zrna přeměňují na klasickou kávu, tak jak ji známe, a vytváří se typická vůně a chuť. Vlivem vysoké teploty 160-220°C dochází uvnitř kávového zrna k chemické reakci, kdy se přeměňuje škrob na cukr, tvoří se a odbourávají různé druhy kyselin a bílkoviny se mění na peptidy, které se vylučují jako oleje.
Více...

Tulipány, nejbohatší cibuloviny

Tulipány patří mezi nejpěstovanější a druhově nejbohatší cibuloviny na celém světě. Původní botanické druhy pocházejí ze západní a střední Asie (od oblastí západní Číny, přes Afghánistán, Írán, Irák až po Kavkaz), odkud se některé druhy postupně rozšířily i do jihovýchodní Evropy – na Balkán a do Řecka.
Více...

Jaký botník si vybereme?

Jaký botník? Vedle odkládací plochy je tedy botník nejdůležitější součást předsíně. Takže na něj nezapomínejte a nepodceňujte. V řadě domácností je to také jediný prostor v bytě na uložení celoroční obuvi. Když budete plánovat novou předsíň, tak vycházejte u botníku především z toho, kolik členů v domácnosti s vámi žije a kolik párů ročně obuvi máte.
Více...

Zrcadlo jako dekorace

Zrcadlo nejen jako dekorace. Zrcadlo je pro nás při zařizování domu nepostradatelný prvek, který není jen výsadou něžného pohlaví. Zároveň je i dekorativním předmětem. Tvar, zarámování a umístění zrcadla ovlivňuje vzhled prostoru. Z praktického hlediska je nejlepší mít v předsíni zrcadlo, které zobrazí celou postavu.
Více...

Feng Shui

Feng Shui je o proudící energii, tak doporučujeme neumisťovat zrcadlo naproti dveřím. Na toto místo si pověste raději obraz a pro zrcadlo najděte jiné místo. Zrcadlo odráží energii a působí na vstupujícího nepříjemně. Pokud máte dům a vchodové dveře máte umístěny tak, že vidíte od vstupu současně i na zadní vchod, tak zabraňte uniku energie tím, že do cesty postavíte květiny, abyste na vchod neviděli.
Více...

Dětský pokoj

Dětský pokoj. V žádném dětském pokojíčku by neměl chybět dětský pracovní stůl. Nejhorší, co pro své dítě můžete udělat, je uvolňovat mu pro hry svůj pracovní stůl, v horším případě stůl jídelní. Dětská hravost a tvořivost potřebuje více času a není nic pro dětskou duši horší, než když mu rozkreslené obrázky, poskládané puzzle nebo rozstříhané papíry sklízíte ze stolu kvůli tomu, že potřebuje celá rodina večeřet.
Více...

Šedá barva není nudná

Šedá barva není nudná. Zajímavě působí kombinace s aktivnějšími barvami, jako jsou žlutozelená, červená nebo červenofialová. V poslední době je oblíbená na barvu zdí a volbou doplňků a nábytku v bílé, oranžové, červené či žluté barvy (záleží na odstínu šedé).
Více...
1 2 3 4 > >|